انواع شانه‌های فرش را بشناسید

انواع شانه‌های فرش را بشناسید

وقتی به حوزه فرش بافی مراجعه می‌کنیم با اصطلاحات زیادی مواجهه می‌شویم که یکی از مهم‌ترین آنها که در کیفیت و زیبایی فرش نقش موثری دارد شانه می‌باشد. برای اینکه با این واژه بهتر آشنا شوید ابتدا آن را به طور کامل توضیح می‌دهیم. هر فرش از تعداد گره‌های عرضی و طولی تولید می‌شود که به تعداد گره‌های که در یک متر عرضی یک فرش قرار دارند شانه می‌گویند. برخی از افراد شانه را با تراکم اشتباه می‌گیرند اما این را باید بدانند که به تعداد گره‌های که در یک متر طولی یا عمودی قرار دارد تراکم گفته می‌شود. با ما همراه باشید تا انواع شانه‌های فرش را بشناسید و در انتخاب آن مصمم شوید.

فرش ماشینی 500 شانه 

یکی از فرش‌های پر مصرف در بین مردم مدل 500 شانه می باشد زیرا از قیمت پایین‌تری نسبت به سایر شانه های فرش به فروش می رسد. در این نوع از فرش تعداد تراکم نیز کم می باشد و معمولاً بین 500 تا 1000 است. این نمونه در هر یک متر عرضی آن تعداد 500 گره را دارد. از نظر ظرافت نمی‌تواند با مدل‌های که دارای شانه‌های زیاد هستند رقابت کند. تقاضا برای خرید این نوع از فرش را در بین مردم را نمی‌توان نادیده گرفت زیرا قیمتی ارزان‌تر از مدل‌های دیگر با شانه‌های بالا دارد.

فرش ماشینی 700 شانه

یکی از نمونه‌های مردم پسند از فرش‌های موجود در کشور که در کارخانه‌های بزرگ تولید فرش به صورت انبوهی در متراژهای متنوعی بافته می‌شود نوع 700 شانه می‌باشد. این مدل نیز همانند بقیه شانه‌های فرش دارای تراکم‌های مختلفی چون 1500 یا 2000 است. در هر یک متر عرضی آن 700 گره وجود دارد که هر چقدر تعداد گره‌های موجود در یک متر بیشتر باشد نقشه‌های به وجود آمده بر روی آن بهتر جلوه می‌کند. در مکان‌های

نظرات

نظری برای این مطلب درج نشده

ارسال نظر